شرکت تعاونی کشتی سازی سفینه جنوب
ساخت وتعمیر انوع شناورهای دریایی
0
عزیزی: صنایع دریایی و دریانوردی می تواند مشکل اشتغال کل کشور را رفع کند
عزیزی: صنایع دریایی و دریانوردی می تواند مشکل اشتغال کل کشور را رفع کند  استاندار هرمزگان با اشاره به نقش دریا در ایجاد شغل گفت: صنعت دریایی و دریانوردی می تواند مشکل اشتغال نه تنها هرمزگان بلکه کل کشور را رفع کند که باید برای رسیدن به این هدف ظرفیتهای دریایی خود را بهتر بشناسیم.  
 
به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از مهر، ابراهیم عزیزی شنبه شب در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در بندرعباس با اشاره به نقش ایران در تحولات دریایی دنیا، بیان داشت: دریانوردان و نیروهای دریایی نظامی و انتظامی ایران نقش بی بدیلی را در اقتدار دریایی ایران و تحولات دریایی دنیا بر عهده دارند.

وی با اشاره به نقش انکار ناپذیر دریا در تحولات جهانی، تصریح کرد: امروز 90 درصد تجارت دنیا توسط یک و نیم میلیون دریانورد از طریق دریا انجام می شود و دریا در تحولات اقتصادی و نظامی بسیاری از کشورها نقش انکار ناپذیری را ایفا می کند.

استاندار هرمزگان دریا را منبع درآمد بسیاری از کشورهای در حال توسعه دانست و افزود: امروزه صنعت کشتیرانی به عنوان یکی از مهمترین صنایع دنیا، نیازهای مختلف افراد زیادی را در جهان تامین می کند و مبنای بسیاری از معادلات دفاعی و نظامی دنیا توجه به دریا است.

عزیزی به پیشینه طولانی مدت دریانوردی در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: ایرانیان هزار سال پیش از میلاد مسیح به دریانوردی می پرداختند و کهن ترین اسناد دریانوردی در ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: باید برای استفاده بهتر از دریا به چند نکته توجه داشته باشیم که نخستین آنها شناخت بیشتر فرصتهای دریایی است. ما فرصتها و قابلیتهای فراوانی را در زمینه دریایی در اختیار داریم که هنوز آنها را شناسایی نکرده ایم و یقین دارم با شناسایی این فرصتها ظرفیتهای فراوانی در زمینه دریانوردی کشورمان شکوفا خواهد شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به نقش مهم دریا در ایجاد شغل در کشور، تصریح کرد: صنعت دریایی و دریانوردی می تواند مشکل اشتغال نه تنها هرمزگان بلکه کل کشور را رفع کند که باید برای رسیدن به این هدف ظرفیتهای دریایی خود را بهتر بشناسیم.

عزیزی اضافه کرد: همچنین تبدیل شدن بنادر هرمزگان به بنادر نسل سوم قابلیت جدیدی در زمینه دریانوردی و صنعت دریایی هرمزگان محسوب می شود که باید به آن توجه کرد.

به گفته وی، توجه به صنعت دریایی می تواند حلال بسیاری از مشکلات کشور باشد و ایران می تواند با توجه به پیشینه خود در زمینه دریانوردی از این فرصت به خوبی استفاده کند.