شرکت تعاونی کشتی سازی سفینه جنوب
ساخت وتعمیر انوع شناورهای دریایی
0
تسهیلات بخش صنعت و معدن دو برابر می شود
تسهیلات بخش صنعت و معدن دو برابر می شود ایصدا: معاون وزیر صنایع و معادن گفت: امیدواریم در سال جدید با توجه به نقش محوری صنعت، رقم تسهیلات این بخش را حداقل تا دو برابر یعنی 4 میلیارد دلار افزایش دهیم.

محمدرضا پیشرو از تخصیص حدود دو میلیارد دلار تسهیلات ارزی و 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی در قالب سرمایه در گردش، واحدهای ایجادی و نیمه‌تمام در سال88 خبر داد و افزود: در بخش واحدهای ایجادی پرداخت تسهیلات بر اساس میزان پیشرفت کار اعطا می‌شود و تسهیلات مشخص شده به طور کامل تخصیص پیدا کرده و متناسب با پیشرفت پروژه‌های مختلف صنعتی و معدنی به صنعتگران اعطا شده است.
پیشرو گفت: این منابع در اختیار ماست و به صنعتگران اعلام کرده‌ایم می‌توانند برای دریافت تسهیلات، هم در بخش سرمایه در گردش و هم برای خرید تجهیزات و ماشین‌آلات به بانک صنعت و معدن مراجعه کنند. 
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه به نرخ تسهیلات این بانک نیز اشاره کرد و گفت: بانک صنعت و معدن در سال گذشته تسهیلات خود را با نرخ 12 درصد پرداخت کرده است امسال هم همه صنعتگران تسهیلات این بانک را در بخش عقود مبادله‌ای با همان نرخ دریافت خواهند کرد اما بر اساس بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی برای کسانی که تسهیلاتی با مدت زمان بیش از دو سال دریافت خواهند کرد نرخ سود 14 درصد اعمال خواهد شد.