شرکت تعاونی کشتی سازی سفینه جنوب
ساخت وتعمیر انوع شناورهای دریایی
0
انتخابات آمریکا تهدیدی برای صنعت کشتیرانی
فارغ از اینکه حزب آبی یا قرمز برندۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ باشد، روابط تجاری بین الملل روال کند و نزولی خود را پیش خواهد گرفت و به دنبال آن در بخش کشتیرانی و حمل و نقل به ویژه بخش کانتینری شاهد روال مثبتی نخواهیم بود.

 

 موسسه تحقیقاتی Drewry، درحالی که تا ساعتی دیگر نتیجۀ بزرگترین رقابت انتتخاباتی چالشی در تاریخ کشور آمریکا اعلام خواهد شد باید منتظر پررنگ تر شدن تجارت داخلی امریکا و نادیده گرفتن تجارت بین الملل و تاثیر منفی آن بر صنعت حمل نقل کانتینری دنیا باشیم.
بر اساس این گزارش، هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، دو نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری آمریا تمایل خود را نسبت به پررنگ تر شدن روابط تجاری داخلی آمریکا بر روابط بین الملل به خوبی در مناظرات و سخنرانی های خود نشان دادند و این وضعیت خط قرمزی برای تجارت کانتینری خواهد بود.
این گزارش در ادامه افزود: توافقات تجاری امضا شده از سوی ترامپ جمهوری خواه در صورت برنده شدن در این رقابت لغو خواهد شد.
از سویی دیگر، هیلاری کلینتون- دیگر نامزد انتخاباتی- عدم موافقت خود را برای همکاری های تجاری در منطقۀ اقیانوس آرام و فراسوی آن را اعلام کرد. این درحالیست که بسیاری معتقدند در بازار پرنوسان کشتیرانی و حمل و نقل این مسیر برای آغاز روابط تجاری امری ضروری است.
بر همین اساس حتی ترامپ قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به NAFTA را فاجعه خواند و گفت توافق های تجاری، مشاغل آمریکایی ها را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.